Wyszukiwarka

Taśma bentonitowa 20 x 25 mm

Produkt dostępny
masz pytania?

Produkt to bentonitowa taśma uszczelniająca, zabezpieczająca przerwy technologiczne w betonowaniu przed penetrującą wodą. Taśma w kontakcie z wodą zwiększa swoją objętość, a wypełniając drobne rysy i pory betonu tworzy aktywną barierę wodoszczelną.

Opakowanie zawiera 5 mb taśmy

kolor :czarny wymiar 20x25 mm

ZASTOSOWANIE:

- pionowe i poziome przerwy technologiczne w betonowaniu

- nowe i istniejące konstrukcje betonowe

- połączenia prefabrykowanych elementów betonowych

- przejścia instalacyjne przez ścianę, np. w przypadku rur wodociągowych i kanalizacyjnych

- wokół pali fundamentowych, profili dwuteowych

- betonowe studnie, szamba, koryta i kanały kanalizacyjne

- zbiorniki wody opadowej gnojowicy itp.

MONTAŻ:

Taśmę przyciąć i umieścić w przerwie roboczej, możliwie blisko środka. Odległość od lica betonu powinna wynosić co najmniej 75 mm na całej długości, po obu stronach taśmy. Należy stosować odcinki o możliwie maksymalnej długości, aby zminimalizować liczbę połączeń, konieczne łączenia wykonać do czoła. Temperatura podłoża i otoczenia nie niższa niż -5 stopni. Po rozłożeniu taśmy przymocować ją stalowymi siatkami, która stanowi element dociskowy. Ten element przybijać gwoździami do betonu w rozstawie 25 cm (w miejscach zmiany kształtu podłoża dodatkowo aby zapewnić maksymalne przyleganie). Przy montażu na rurach zastosować dodatkowo co najmniej jeden zachodzący na siebie zwój o dł. 10 cm (zabezpieczyć przed rozwinięciem na rurze drutem.

Uwaga : dla ścian 20 cm i cieńszych zalecamy stosować cieńszą taśmę bentonitową np. 18x23 mm z uwagi na to że bentonit pod wpływem wody pęcznieje i może wypchnąć kawałek betonu ze ściany.

Taśma bentonitowa 20 x 25 mm - Cechy
Cechy
długość5 mb
kraj pochodzeniaPOLSKA
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com